КОЛИ СКЛАДАЄТЬСЯ ЄВРОПРОТОКОЛ?
Європротокол - зручний спосіб зафіксувати страхову подію та надати відповідні документи в страхову компанію. Для того, щоб скористатися європротоколом необхідно знати за виконання яких умов європротокол має юридичну силу.
Згідно п. 33.2. ст. 33 Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ», у разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду(Європротокол).
У такому разі водії транспортних засобів після складення повідомлення (Європротоколу) мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов'язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання.У разі оформлення Європротоколу, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів (50°000 грн.), затверджених Уповноваженим органом за поданням МТСБУ, що діяли на день настання страхового випадку.